28 Kasım 2016 Pazartesi

Salça kutusundan kalemlik yapımı (DIY PROjECT )

yoğun stres altında geçen kocaman üç hafta..birer hafta arayla üst üste iki sınav, bekleyen acil işler ve hastane sürecinden sonra izzet Yıldızhan stayla olup" ben bende değilim meçhullerdeyim diye evde dolanmaya başlamıştım..neyse ki sınav kısmını bugün itibariyle geride bıraktık, diğerleri içinse durum aynı 😒 bugün itibariyle beynim yanana kadar pc başında olup geciken işleri yetiştirmek için yine nirvanaya bağlayacağım kesin.. o yüzden bende sınavdan çıkar çıkmaz odama kapanıp kendimi bu tempoya hazırlamak için kolları sıvadım.. evde ne varsa hunharca boyadım 😇ama yetmedi.. nasıl yetsin ki nerdeyse 1ay'a yakındır elime ne kalem ne fırça almadım..
Önce annemin atacağı bi sehpayı sahiplendim.. geçen seneden kalma azıcık derz tozlu boyam vardı, gardırobu ve kitaplığı falan boyamıştım
hani, ama sanırım buraya eklemedim o görselleri 😔 neyse işte o boya ile sehpayı boyadım, boya biraz bozulmaya uğramış gibiydi ama sanırım derz tozundan öyle oldu.. biraz temizledim üstünü altı miss gibi çıktı.. hemen boyadım minik sehpacığı, eskitme beyaz gibi oldu.. henüz bitmedi ama bu haliyle bile gözüme çok tatlı görünüyor :) ama ayak uçlarını boyadıktan sonra belki bi zımpara atabilirim de.. sonrasında tabi ki dolaptaki salça kutuları da bundan bu boya aşkından nasibini aldı.. yeni hayatlarına masamda kalemlik olarak devam edecekler ☺️ onları yapmamın nedeni de aslında bi saksı kabına ihtiyaç duymamdı.. masamda porselen kalemlikler var , aslında onlar saksı kabı ama ben kalemlik olarak kullanmayı sevdiğimden hep onlardan alırım.. bu porselenleri ikea ve baauhaustan almıştım..
Cumartesi sınav çıkışı eve gelirken kendime çok cici bir çiçek aldım kalancho cinsi, aslında sırf görüntüsü için almıştım ama özelliklerine bakınca çok şaşırdım.. o kadar çok şeye faydalıymış ki, artık biraz zaman sonra o faydalarından da faydalanabilirim ☺️ bilmem sizlerde de varmı böyle bişi ; ben kitaplığımı masamı topladığımda yada yeni bişiler yaptığımda kafamda ki dolu çekmeceler de bir bir boşalıyor.. böyle izahı tarifsiz bi rahatlama geliyor..acaip mutlu oluyorum..

Şimdi birazdan çalışmaya başlıcam, pc de çizim yapmayı çok sevmesemde onsuz da yapamıyorum.. 

Biraz çalışıp bu güzel yağmurlu havayı değerlendirmek için parka yürüyüşe çıkıcam 💕😍 yağmurun sesi bile beni mutlu etmeye yetiyor.
2 yorum :

Profösör dedi ki...

Mutlu olmayı biliyorsunuz; ne mutlu size!..

Berra Bayka dedi ki...

Teşekkür ederim Profesör :)
Mutlu edilmeyi beklemektense böylesi daha güzel :)