30 Nisan 2012 Pazartesi

özledim blogumla dertleşmeyi..hani bazen olur ya  bi anlık bi his gelir işte o an herşey hazır olsa insan çekip gidicek kadar cesaretlidir.. işte  öyle bir  his  taşıyorum  son zamanlarda.. gitmek kelimesi dolanıp duruyor aklımda.. çekil şurdan işim gücüm var diorum ama yok ille bi yerlerden   göstericek kendini ..beynimde bi o yana bi bu yana geçip ben burdayım  hala buradayım  der gibi göz kırpıo bana..

işlerimi biraz kolaylasam gidilicek yeri bile hazırladım.. demek ki ne kadar görmezden gelsemde o kelimeyi içten içe hazırlıgımı da yapmışım..hani fırsatını buldugumda  gidilicek  yerlerim belli..

24 Nisan 2012 Salı

kurtarma postu

nisan ayı  benim için o kadar dolu ve yogun geçti ki, bloga yazı  giricek zaman bulamadım..anlatıcaklar birikti tabi..bu postu  gecenin  4 ünde yazıorum.. Allahtan zamanlamalı programlı yayınlama var :) aslında boş kaldıkça yazıp    hazırlamak lazım.. neyse..

Çok yogunum dedim ama  kendime de vakit ayırıyorum tabi.. ben sıkıntıya baskıya gelemiorum darlanıorum ..hayal gücümü beslicek  kafamı dagıtıcak  iş düşündürmeyecek şeyler yapmassam  ortaya bi işte çıkarmam  zor..
bi süredir atölyeye  gitmiyorum.yaglı boya resimlerim  de yarım kaldı..agırlıgı grafik tasarıma vermek durumunda kaldım..ama çok memnunum böyle yaptıgım içinde ..

geçen haftayı  dolu dolu geçirdim diyebilirim..neler yaptığımı şöyle bir sıralarsam eğer..

10 Nisan 2012 Salı

Bu Böyledir

“Bazı geceler, zaman bir yerlerde takılıp kalır. 
Bazı şarkılar sadece böyle zamanda dinleyelim diye vardır. 
Bazı şiirler ancak böyle zamanlarda anlaşılabilir. 
Bazı hikayelere sadece ve sadece böyle zamanlarda katlanılabilir. 
Bazı geceler, zaman buzdan bir bıçak kadar sert, soğuk ve şeffaftır. 
Görünmez bir el onu ruhumuzun en hassas noktasına batırır.”

Normal


Evet doğrudur, ben pek ‘normal’ biri değilim. Normal kelimesinin sözlük anlamını sözlükten açıp baksam normal olma halini kendimle nereye kadar bağdaştırırım bilemem ama normalliği konuşabilirim, bunun üzerine cümleler tüketebilirim. Baktığım her şeyi ca’nımın ta derininden hissederek ömrümü törpülemem normal değil elbet, yahut hayatımdaki her şeyle kendi başıma uğraşmayı istemem. Bir şekilde asosyalleştiriyordur illa ki beni. En doğruyu ve en iyiyi ben bilirim demem asla ama elimdekini, bildiğim en iyi şekilde yapmak için çabalarım ve evet kendi başıma yapmak isterim zira etrafımda işini tam anlamıyla yapabilene rastlamamış bir genel geçer vatandaş olarak tedirginim sonuçta.

7 Nisan 2012 Cumartesi

prensesime veda vakti yaklaşıyor :(((


bebeğimle  pek ilgilenemediğim bir dönem, iş koşturmasından dolayı akşamdan akşama görüyorum onu..gece çalışırken oda uyumuyo bazen benimle birlikte, kucağmda otururken birden bir horultu sesi gelio sonra  sızıp kalıo yavrum..şila benim için o kadar değerli ki kimseye değişmem onu..bebekliğinden beri benimle .. birbirimize çok bağlıyız..ama ne yazık ki bi süreliğine bir arkadaşıma emanet edicem onu..