30 Aralık 2011 Cuma

ve işte 2012 wishlistim :)

2011 yılının sonuna geldik son postumu şimdiden yazayım istedim..bu yıl benim için iyi başlasa da ortalarında üzerime kara bulutlar çöktü ama yıl sonuna bi kaç ay kala hayatımda inanılmaz değişiklikler oldu 2011 yılında çok mutlu anlarımda oldu çok üzüldüğüm anlarımda..bol bol gözyaşı döktüm sağlık sorunları yaşadım ama her şeyin bir çaresi bulunuyor elbet rabbim herşeyin hayırlısını versin yeter ki..bi kaç ay öncesinde ki vehameti üstümden attım silkindim kendime geldim ve 2012 ye bomba gibi giriyorum  allah nasip ederse..bütün o kötü günler geride kaldı..artık çok mutluyum işimde okulumda yükselme zamanı bu senenin bana çok iyi geliceğini umuyorum bazı şeyleri kafamdan silerek  gelicek güzel günlerin önünü açtım :) hazırım 2012 gelebilirsin :) 

adet oldugu üzere senenin son postunda bende wishlistimi oluşturdum bunların hepsini istiyoruuuuuummm :))

   bir sürü renkli resim kağıtları  ve boya kalemleri  istiyorrum yağlı boyaları da unutmadım tabi :)

yoğun ve keyifli zamanlardan kısa kısa Vol:2

Şila da bu kedi gibi akıllı dursa bende şöyle bi masa da çalışsam nolur yani


son zamanlarda hayli yogun geçer oldu günlerim..o kadar ki uzun zamandır kitap bile okumuyorum, okumuyorum da değil aslında okuyamıyorum daha dogru olur..1 aydır sadece 2 tane film izleyebildim..kültür sanat dersi ve sanat tarihi dersleri öyle yogun ki  müzelerden çıkmaz olduk :) neyse ki o bitti çok şükür..şimdide çekimlere çıkıoruz fotograf dersinden dolayı..aynı zmanda grafik işleri de yogun bi şekilde devam ediyor..son bir kaç tasarım kaldı dosyayı tamamlamama..ondan sonrası ver elini uludağ :)

23 Aralık 2011 Cuma

mimlenme ve mimleme :)

sevgili  arkadaşım minik kuşum  zeynep beni mimlemiş saolsun :) bende ancak zaman buldum cvplamaya .. bu mimin  konusu   yeni yıla yıla girmeden  olmasını istediğimiz şeyleri yazıyoruz ve allahtan  istiyoruz.. şimdi benim çok isteğim oldugu için  başlıcalarını  yazayım  bari .. 12 dilek ile sınırlandırılmış  bir mim 12 nin dışına çıkmıoruz :)

1.) öncelikle rabbimden  hayırlı  bir sene  geçirmeyi diliyorum..
2.) mimar sinanı kazanmak  istiyorum.
3.) kötülerin   her zman oldugu gibi  arkada kalmalarını istiyorum..iyiler kazansın daima :)
4.) sonracığıma vosvos istiyorum  üstü açık pembe :)
5.) tatile gitmek istiyorum  bi kaç günlükte olsa :)
6.) öss den yüksek puan almak istiyorum..
7.) boy boy juniorlarım olsun  istiyorum :P
8.) sağlıklı ve huzurlu bir sene  geçirmeyi diliyorum..
9.)öncelikle anneme babama  kardeşlerime ve tüm insanlara sağlık diliyorum..
10.) ayy  ben ne kadar az şey istiyormuşum ya yazıcak bişi  bulamadım diyorum :)
11.) yeni bir iş yeni bir aşk diyorum :) : P
12.) ve son olarak ta rabbim herşeyin hayırlısını versin   dünyada mutsuz kimse kalmasın  kötülerde  kötülüklerinden ders alsın..bazı  insan görünümlü hayvanlar insan olmayı öğrensn.. bu kadar bitti  heffffff  amma  çok şey istedim ya :)
kimleri mimlesem diye bakındım ama  ben bunu açık mime çeviriyorum  herkesi mimliorum  herkes  yazsın  12 dileğini :) 


21 Aralık 2011 Çarşamba

şilanın bana çizim yaptırmama gayretleri


bazen öyle şeyler yapıo ki çıldırıyorum bazende ısırmamak için zor tutuyorum kendimi..çok tatlı bebeğim ya..agzını burnunu her yerini yerim onun :) hele bide bana fırça atması var ki aman aman.. dışarda işlerim oldugunda ofise geç geldiğimde bir homurdanması var evlere şenlik  dikilio  ayakta gözümün içine içine saydırıyo artık ne dio anlamıorum ama :) yanında çizim yapmak yemek yemek imkansız  gelip baş köşeye kurulur hemen cadı şilam benim :) geçen gün ki halimizden bi kaç karemizi koyalım buraya dedik :) şila ve benim  çizim yapma ve yaptırmama gayretlerimiz :) 

Burda silgimle top gibi oynamaya çalışıo yavrum annesi ders çalışmasında  nasıl engel olursa olsun yani 

20 Aralık 2011 Salı

karışık çekimlerden kareler


obje perspektif

gece gece  perspektif karalarsam  böyle  olur tabi :) tarayıcım da küçük oldugundan  hepten berbat görünüyor olabilir ama aslında a3 boyutunda bi kağıt bu.. sıkıldıkça karaladıgım için  tonlamada genelde yuvarlak   karalama kullanmışım.. artık ne kadar bunalmışsam paso daire çizmişim :)


16 Aralık 2011 Cuma

şila ve ben ( video )

video
şilayı yakından görmek isteyenler için kısa bir video çektik kızımla :) bana çizim yaptırmadı bi türlü bende bizde biraz oynayalım dedik :)

Anatomi erkek vücudu deneme çizimim

bir süredir buraya çizim eklemedim.. çünkü sanat tarihi sunumu sınavları derken ders çalışmaktan  çizime hiç vakit kalmadı..önümüzde ki bu 3 haftayı da atlatırsam rahatlıcam :)  son 1 ayım çok yogun geçti..bende blogu boş bırakmamak adına arada çekimlerden  kareler ve  iki satır edebiyattan  sözler yazdım ama çizimsiz olur mu olmaz tabiki :)

12 Aralık 2011 Pazartesi

çekimlerden bir kaç kare Vol-1


Sanat Tarihi sunumumyoğun ve keyifli zamanlardan kısa kısabu fotograf içinde sevgili kardeşim Volkan Demir'e tşkler


çok yogun bir haftayı geride bıraktım.. bütün hafta koşturmaca ile geçti bloga pek zaman ayıramıorum bu yüzden.. bu hafta zaten  sunum telaşı yüzünden elim ayağım birbirine karışmış durumdaydı ama allahın izniyle altından kalktım.. her şey süper bi yandan çekimlere çıkıorum  .. bir yandan sosyal aktiviteler derken  inanılmaz bir yogunlugun içinde buldum kendimi ..

7 Aralık 2011 Çarşamba

Bir Lâ Koy Aramıza( Bana öyle bir isim ver ki,senin adının yanında dursun. 
 Seni anan beni de ansın. Seni hatırlayan beni hatırlamadan olmasın. 

 Bir ''ile'' koy aramıza bizi birbirine bağlasın  )
''Nazan BEKİROĞLU"

2 Aralık 2011 Cuma

Anatomi Vol-1

bir süredir evde kendi kendime denemeler yapıyorum..bunu sanat tarihi dersinde çizdim..bu sıra algılamam düşük dersi dinlediğim söylenemez pek ama ders dinlemiş gibi yaparkende bir şey karalamadan duramıorum..hayali çizim oldugu için hatalar çok tabi..ama elimi açmam  gerekli artık..bir süredir her şeyden elimi kolumu çekmiştim ama çizmek beni rahatlatan tek şey diyebilirim..başlamak lazım biyerden artık..fırsat buldukça diğer karalamalarımı da eklerim inşallah..