10 Kasım 2010 Çarşamba

Hadi..Bu son iç çekişin olsun..Acı ..Tek hissettiğim bu son zamanlarda..Zoraki gülüşler dışında ağzımı bile açmıorum..Kimseyle konuşmak istemiyorum,çünkü konuşursam kırıcı oluyorum..


Acı neydi? Yine bi insanın diğerine yaptıgı şeydi acı..Bilerek veya bilmeyerek..İnsanın canını yine başka bi insan acıtıyordu işte bu kadar basit..
Peki sonu var mıydı? Yoktu..
Dibe vurdugunu sanıp çıkmak için yine o canını acıtana uzatırsın elini..Zannedersin ki tutar çıkarır seni..Ama bilirsin zannetmek hayal! çünkü gerçek öyle olmaz..Elini uzattığın tutmaz hatta daha derine iter seni,ve anlarsın ki dibe vurmak da bişi değilmiş bir dip daha varmış dersin..
Çıkamazsın çaresiz kıvranırsın orda..Hakka sıgınırsın..Ve yine anlarsın ki kendinden başka hiç kimse tutmaz elini..Hayat hiç ilgilenmez bile senin düşmüşlüğünle çaresizliğinle o devam eder akmaya..O yüzden şimdi sen kendinin ellerinden tut kaldır kendini ..Çıkar o karanlıktan..Belki eksik ,belki yarım olarak devam ediceksin ama olsun,yakma hayallerini kalk! koş peşinden yine! bir çocugun kahramanı ol mesela ne biliyim küçük şeyler mutlu eder seni hep,büyük işlere kalkışma sen yine küçük şeylerle mutlu ol!küçük dünyanda küçük hayallerinle..
Hadi..Bu son iç çekişin olsun..
Ağlamak şu gelip geçici dünyada
Her şeye rağmen varolmak demek
Ağlamak yaşayan binlerce duygu
İnsanca ve coşkulu güzel bişeydir
Ağlamak güzeldir
Süzülürken yaşlar gözünden
Sakın utanma
Ağlamak güzeldir

4 yorum :

ŞANSLI dedi ki...

Yazının sonunu çok güzel bağlamışsın Berra'cım.Mutlu sonları severim.Bu düşüncelerde bile olsa.Hayat insana güçlü olmayı öğretiyor.Oysa ki güçlü olmak istemiyorsun kimi zaman.Kendne iyi bak.Bu son iç çekişin olsun.
Sevgiler:)

Berra'nın Çöplüğü dedi ki...

Şanslıcım umarım artık güzel şeyler olur ve bu son olur :)güçlü olmak ta deil tek istedigim huzur..tşk ederim cnm

NESTUG dedi ki...

ne kadar güzel yansıtmışsın duygularını.Şu an öyle bir moddayımki ağlamak veya ağlamamak arasında....Ama dediğin gibi hayat bize bakmadan akıp gidiyor.
sevgiler

Berra'nın Çöplüğü dedi ki...

sevgili nestug ağla ama rahatlamak için olsun o döktüğün gözyaşları .. insan bazen tutamıo kendini yazıo içinde ne varsa..ağlamak sızlanmak boşa bazı şeyler yada kişiler,gerçekten çok degersiz ve gereksiz tabi bunu sonradan anlıoruz .. üzülme! hiç bişi senden daha degerli deil,bunu unutma sadece ..sevgiler canım..