22 Nisan 2010 Perşembe

Aşktır ki, Gerisi Vesairedir. . ( Kitab-ı Aşk )

".. Aşkın gerçeği değildi bildiğimiz, ama aşkın ateşiydi yandığımız. Artık şüphedeyiz; canları yare ulaştıran bir sel miydi aşk,şekeri güzele sunup ağuyu kalbe bulaştıran bir el miydi!.. Sana varacak yolların çilesi miydi; tutkular ötesi tutkunun zirvesi, hasretle yanışların sesi miydi!..

    Galiba varlığın çekim alanına giren en ulvi acıydı aşk; ve maddeyi manaya veren en cömert sancıydı..."...Aşk iğnesiyle dikilince bir dikiş, kıyamete kadar sökülmez imiş. Aşk ile insan elbet güneşe benzer; ve aşksız insan misal-i taş'a benzer. Hayatı aşka bölünce hayat çoğalır; bütün hayatları toplasan geriye aşk kalır. Gelip kemiğe dayanınca dünya, hayata atılan kement olur; göz kapaklarından vurulunca kasırgalar, annelerce deprem, babalarca bent olur.

Aşksız bahar dallarını kuru bir ayaz boğar, aşksız rahmini yargılayan bebekler nagehan doğar. Mahrem düşüncelerle perdelenen odalarda ya ezel ya ebed olur; aşk kayıp giderse dünyadan ebed kıyamet olur; sevgisizlik gelir, dünya cehennem olur..."

Her şey sen olsun dünyada  ve olmasın sen olmayan dünya da . . . 


Kitab-ı Aşk, İskender PALA sayfa 4

7 yorum :

halimce günce dedi ki...

Sanırım sen de bir yazarın yazdığı kitapların hepsini okumayı sevenlerdensin benim gibi :))

Kervan sahibİ dedi ki...

Herşey sen olsun dünyada :) ne kadar güzel =D

Kervan sahibİ dedi ki...

Bu arada yeni tasarımın hayırlı olsun =)

!:.^:.:^:meraklıbeti:.^:.:^:.! dedi ki...

şu en altaki yazıya bayıldım süper aşk aşk başka şey dimi ama

Berra'nın Çöplüğü dedi ki...

halimce günde: evet cnm aynen :) bi yazarı sevdiysem artık bütün kitaplarını okurum .. çok severim hakkında herşeyi öğrenmeye çalışırım .. çünkü her kitapta insan kendini bulamıyor.buluncada bırakmak istemiyor işte benim gibi .. :)

kervan sahibi: evet harika sözler var kitapta bunun gibi :) tavsiye ederim okumadıysan :) buarada tşk ederim yeni tasarımım gözünden kaçmamış he çok merciler :))

meraklı beticim : evet bencede süper :) her daim aşk olsun hayatımızda ..

Kitapkolik dedi ki...

Merhaba. Yeni hayata geçirdiğimiz kitap sitesi projemize renk gelsin diye mini bir yarışma organize ettik. Kitap ödüllü bir yarışma. Yarışmamızı sitenizden duyurarak çekiliş hakkı kazanabilir ve sitemizin tanıtımına destek olabilirsiniz… Yarışma sayfamızın linki: http://www.kitapkolik.net/kitapkolik-net-kitap-odullu-yarisma

Berra'nın Çöplüğü dedi ki...

merhaba kitapkolik tabi ki paylaşırım bir kitap sever olarak seve seve :)