2 Şubat 2010 Salı

Çikolatadan Heykeller

Levent'teki MetroCity Alışveriş Merkezi de bir ilke imza atarak, Melodi Çikolota'nın sponsorluğunda çikolatadan heykeller yaptırarak, alışveriş merkezini gezmeye gelenlere ilginç bir seyir keyfi yaşatıyor.

Mimar Sinan Üniversitesi'nden 5 profesyonel heykeltıraş, alışveriş merkezinin çeşitli yerlerinde erimeyen çikolatalardan heykeller yapıyor. MetroCity Alışveriş Merkezi'nin tamamına yayılan çikolata kokusu ise müşterilere ayrı bir keyif yaşatıyor.
Heykeltıraşların 5 gündür yaptıkları melek figürlü heykeller, izleyenlerinden de yoğun ilgi gördü. Çikolatadan heykelleri izleyenler ilk kez çikolatadan heykel gördüklerini ve heykelleri yemek istediklerini söyledi. Heykeltıraşlar ise ilk kez çikolatadan heykeller yaptıklarını ve büyük keyif aldıklarını dile getirdiler. Etkinlik çerçevesinde çikolata ile ilgili soruları doğru yanıtlayan alışveriş merkezi müşterilerine de sevgililer günü öncesi dev hediye paketleri verildi.

Kokusuyla mutluluk hormonunu harekete geçiren çikolatadan yapılan heykeller 24 Ocak tarihine kadar alışveriş merkezinde gezilebilecek. Ziyaretçilerden 25 kişi etkinliğin son gününde çikolata atölyesine katılmaya hak kazanacak.

13 yorum :

Dijital Günlük dedi ki...

Alında biz yemek için çikolatayı zor buluyoruz :) Herneyse...
Çikolatadan heykeller ve teması iyiymiş. Gezip görmek, heykellerden yemek lazım :) Ama sanatsal olarak!

Berra'nın Çöplüğü dedi ki...

"Aslında biz yemek için çikolatayı zor buluyoruz :) Herneyse..."

valla oraya gitsem bi diş alırım her birinden çaktırmadan senin yerine de :) uzmanlar bunu pek etik bulmuyorlarmış ama göz hakkı cnm :) koca heykelden çikolata ile normal çikolata bir mi ? :)

Dijital Günlük dedi ki...

"göz hakkı " bu konuda düşüncesini söyleyecek biri mutlaka var, biliyorsun kim olduğunu :)

Berra'nın Çöplüğü dedi ki...

hahahah gelir heralde kulakları çınlarsa :D bu ara görmüorum onu :)

Adam dedi ki...

Sergi sonunda bazı heykellerin kenarında köşesinde ısırıklar görülebilir ciddi anlamda. sen yapmasan bile birileri bunu denemek isteyecektir. :) yakından bakıyor gibi yapıp ufak bir ısırık alınabilir. gerçi güvenlik görevlileri ve kameralar vardır. 'Lütfen heykelleri yemeyiniz' şeklinde uyarı yazısı da olabilir.

Dijital Günlük dedi ki...

Şekerim düştü, azcık tadına bakayım derlermiş :) Ya da harbi bunların tadı nasıl, sütlü mü, bitter mi, acı mıdır nasıldır ?

Berra'nın Çöplüğü dedi ki...

zuahahah şekerim düştü süper :)

adam : heykellerin yanında uyarı yazısı asılı zaten yemeyin diye

Adam dedi ki...

şekil vermede kolaylık olsun diye başka maddeler katmamışlarsa yenebilir pek tabi. :)

uyarı yazısını espri olsun diye demiştim. demek gerçekmiş. çok iyi ya. :)

Berra'nın Çöplüğü dedi ki...

videoyu seyretmedin galiba adam :) kimyasal madde yok ama yenmez bence herkesin eli değmiştir ona öğğ :))

Adam dedi ki...

video başta açılmamıştı şimdi baktım.
soruları bilip eve bir sepet çikolata götürmek güzel olurdu ama. :)

Sohbet Hocası dedi ki...

Rabbıım! sabaha kadar bi cınlama bi cınlama neden diyodum meger birisi -ki o da bilsin artık kendini- dedikodumu yapıyormus. yok böyle bişi ya... eger sorunuz varsa alenen sorun bacım ne diye lafı ceviriyonuz beni kulak cınlamasına mahkum ediyorsunuz. dolaysız sorular bekliyorum -hala bekliyorum- bu gün sohbetim olmasa cevabı daha erken yazardım ama kalite kontrol adına bi ara gidip su heykelleri test edecem :D

Berra'nın Çöplüğü dedi ki...

:)) git git hem görsel hemde lezzet testi yap bakalım.. ayrıca çınlatmadan gelmiyosun napalım..

bu arada zeynep bak sana dedikoducu dedi :))))

Dijital Günlük dedi ki...

Dedikodu dediğin yüz yüze olmaz, biz burda dedikodu yapmıyoruz. Dediklerimizi görüyorsun ve herkes görüyor. Kulağın çınlaması iyi işte, demek 6. hissin çalışıyor :))